Wychowanie fizyczne

powrót do listy

Dodał: administrator - 2015-03-18 09:14:30
Ostatnio zmienił: administrator - 2015-04-22 18:46:09
Siatkarskie potyczki                       


 


 


Siatkarskie potyczki 


 


Półfinały mistrzostw miasta Poznania w piłce siatkowej dziewcząt, odbyły się 29 lutego 2015 roku. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 15 z os. Jana III Sobieskiego. Udział brały także SP nr 4, SP nr 6 oraz reprezentacja naszej szkoły w składzie: Nicole Kwietniewska, Aleksandra Nowicka, Wiktoria Szmania, Adrianna Pawłowska, Kinga Wydmańska, Weronika Fonżychowska, Sylwia Kołaczyk i Paulina Dela.


W pierwszym meczu, po zaciętej walce, dziewczęta uległy niewielką liczbą punktów w setach zespołowi Szkoły Podstawowej nr 4. Następne spotkanie z SP nr 6 przyniosło wiele emocji.  Niesamowita dramaturgia, ostatni punkt i ……… ogromna radość zwycięstwa!


Spotkanie z najsilniejszą drużyną turnieju - UKS Hetman Sobieski, dziewczęta przegrały w dwóch setach. Przeciwniczki górowały nie tylko wzrostem ale przede wszystkim umiejętnościami.


W trakcie turnieju dziewczęta pokazały, że dwoma czwórkami , bez rezerwowych, pomimo bólu i łez w oczach, walczy się do końca o każdą piłkę, każdy punkt.


Uczennice SP nr 55 do finału nie awansowały, ale znalazły się w gronie sześciu najlepszych szkół miasta Poznania.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie naszych dojazdów na turnieje w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.