Dodał: administrator - 2016-03-24 20:42:19
Ostatnio zmienił: administrator - 2016-03-24 20:52:11
VI Turniej Piłki Siatkowej i sukces siatkarek

Sukces siatkarek

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 55 w Poznaniu, składająca się z dwóch zespołów dziewcząt i zespołu chłopców, wzięła udział w VI Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu.

Turniej ten odbył się 1 marca 2016 r. w salach sportowych szkoły. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Zarówno I zespół dziewcząt, jak i chłopcy awansowali do półfinałów. Ostatecznie chłopcy zakończyli rywalizację na 4 miejscu, ulegając przeciwnikom w walce o miejsce na podium. Drugi zespół dziewcząt zajął w turnieju 6 miejsce .

Dziewczęta I. zespołu dotarły do finału, w którym zmierzyły się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 59. Po wyrównanej i zaciętej grze wygrały w tie-breaku, zdobywając tym samym 1 miejsce i Puchar Dyrektora Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1.