Wychowanie fizyczne

powrót do listy

Dodał: administrator - 2018-09-29 18:55:21
PODWÓJNE MISTRZOSTWO POLSKI W SZKOLE PODSTWOWEJ NR 55 W POZNANIU.

PODWÓJNE MISTRZOSTWO POLSKI


W SZKOLE PODSTWOWEJ NR 55 W POZNANIU.


Podczas odbywających się w Bydgoszczy 33 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Kajakarskie, w dniach 3-5 sierpnia 2018r. dwóch uczniów klas VIII: Maks Ziemski i Wiktor Sobkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 55 w Poznaniu osiągnęło wspaniały wynik. Zostali mistrzami Polski w konkurencji K4 2000m. Są oni od kilku lat czynnymi zawodnikami Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Poznańskiej. Trenerem prowadzącym do tak ogromnego sukcesu jest pan Dagmar Światowiak, syn Izabeli Dylewskiej- wielokrotnej mistrzyni Polski, Świata, dwukrotnej brązowej medalistki olimpijskiej. To nie jedyne sukcesy sportowej na poziomie mistrzowskim osiągnięte przez naszych uczniów. Maks Ziemski zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski w K2 5000m na XXXIV Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Sztumie, rozegranych w dniach 18-20.05. 2018r. Ponadto uzyskał wysokie II miejsce w rocznym cyklu rankingowym w kajakarstwie. Na poziomie miejskim Maks zajął III miejsce w IV Otwartych Mistrzostwach Piątkowa w Jeździe na Ergometrze Wioślarskim, oraz II w Mistrzostwach miasta Poznania. Podzielę się z państwem opinią trenera Dagmara Światowiaka o swoim podopiecznym.


Maks Ziemski jest sumiennym, systematycznym i oddanym zawodnikiem. Bardzo chętnie uczestniczy w specjalistycznych treningach sportowych. Wszystkie polecenia trenera wykonuje z pełnym zaangażowaniem. Jedynym powodem wyjaśniającym jego absencję na treningu jest choroba. Maks jest lubianym przez innych zawodników. Potrafi efektywnie współpracować w partnerami w celu osiągnięcia sukcesu sportowego. Posiada predyspozycje do osiągania w przyszłości wysokich wyników sportowych. Cechuje go konsekwencja, upór, determinacja, spokój i opanowanie oraz silna psychika. Podczas startów w zawodach potrafi w pełni wykorzystać swój potencjał /wysoki stopień koncentracji /. Maks posiada wysokie umiejętności techniczno-taktyczne. Jego przygotowanie motoryczne przekłada się bezpośrednio na znaczące wyniki sportowe. Maks jest zawodnikiem bezkonfliktowym.


Zachęcam wszystkich uczniów do podziwiania naszych mistrzów, może i Ty spróbujesz swoich sił w sporcie, dzięki któremu przeżyjesz niezapomnianą i niesamowitą przygodą.


                                         Paweł Woźny Nauczyciel-trener w SP nr 55


 

powrót do listy